Jste zde

Před setkáním se seniory předseda Sněmovny zkusil vyfoukat křišťálovou vázičku

Jan Hamáček dnes navštívil hned několik míst na Kladensku a Berounsku. Setkal se se seniory, prohlédl si zbrojnici dobrovolných hasičů i středisko záchranné služby. Ve sklárně si ale také vyzkoušel, jak náročné je vyfoukat křišťálový výrobek.

Návštěva sklárny Rückl Crystal v Nižboru byla první jeho dnešní zastávkou. Po prohlídce podniku a krátkém povídání se zaměstnanci jednotlivých úseků si také vyzkoušel na vlastní kůži, jak těžká práce sklářů je. „Byl to skvělý zážitek. Foukání skla opravdu vyžaduje silné plíce,“ řekl Jan Hamáček. „Výrobky z Nižboru obdarováváme i některé zahraniční návštěvy  ve Sněmovně, a musím říct, že sklízejí obdiv,“ doplnil šéf Sněmovny.

Z nižborské sklárny se přesunul do hasičské zbrojnice SDH ve Žloukovicích, kde se setkal se zdejšími hasiči. „I když nemají nejnovější techniku, před jejich nasazením smekám. Místní hasičské sbory jsou cenné zejména znalostmi místa a terénu. Žloukovičtí zasahovali letos už šestnáctkrát,“ poznamenal předseda Sněmovny.

Poté jej čekala návštěva Domova pro seniory v Unhošti. Ten si nejen prohlédl, ale také se zapojil do společenských aktivit se seniory nebo navštívil nově zřízenou keramickou dílnu. „Každý člověk si zaslouží důstojné stáří. Obdivuji práci zaměstnanců sociálních zařízení, kteří dělají vše pro to, aby se klienti cítili co nejlépe,“ konstatoval Hamáček.

Závěr výjezdu Jana Hamáčka patřil prohlídce Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně. „Jsem rád, že Středočeský kraj disponuje moderním vybavením," podotkl po prohlídce krajského střediska záchranné služby středočeský poslanec za ČSSD Jan Hamáček. "Špičková technika, pokud je k dispozici, zachraňuje lidské životy, " zdůraznil.

Další články

Na Svatováclavské jízdě v Mladé Boleslavi

Svátek sv. Václava Jan Hamáček oslavil v Mladé Boleslavi, kde se projel také historickým vozidlem Laurin a Klement 110. Kromě toho byl v Budči u Zákolan, v Mělníku a na Kladně. 

Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny (10. 6. 2017)

Už počtvrté se běžel Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny ČR. "Jsem nesmírně pyšný, že jsem mohl stát u zrodu této tradice, která je po slavné Velké pardubické hned druhým vrcholem zdejší dostihové sezony," řekl Jan Hamáček. 

Na Sázavě vodákům počasí přálo

Navzdory zprávám o zhoršené sjízdnosti řek po nedávných tropických vedrech vyrazil předseda Poslanecké sněmovny a středočeský lídr kandidátky za ČSSD do Sněmovny Jan Hamáček v sobotu odpoledne na Sázavu.