Jste zde

Před setkáním se seniory předseda Sněmovny zkusil vyfoukat křišťálovou vázičku

Jan Hamáček dnes navštívil hned několik míst na Kladensku a Berounsku. Setkal se se seniory, prohlédl si zbrojnici dobrovolných hasičů i středisko záchranné služby. Ve sklárně si ale také vyzkoušel, jak náročné je vyfoukat křišťálový výrobek.

Návštěva sklárny Rückl Crystal v Nižboru byla první jeho dnešní zastávkou. Po prohlídce podniku a krátkém povídání se zaměstnanci jednotlivých úseků si také vyzkoušel na vlastní kůži, jak těžká práce sklářů je. „Byl to skvělý zážitek. Foukání skla opravdu vyžaduje silné plíce,“ řekl Jan Hamáček. „Výrobky z Nižboru obdarováváme i některé zahraniční návštěvy  ve Sněmovně, a musím říct, že sklízejí obdiv,“ doplnil šéf Sněmovny.

Z nižborské sklárny se přesunul do hasičské zbrojnice SDH ve Žloukovicích, kde se setkal se zdejšími hasiči. „I když nemají nejnovější techniku, před jejich nasazením smekám. Místní hasičské sbory jsou cenné zejména znalostmi místa a terénu. Žloukovičtí zasahovali letos už šestnáctkrát,“ poznamenal předseda Sněmovny.

Poté jej čekala návštěva Domova pro seniory v Unhošti. Ten si nejen prohlédl, ale také se zapojil do společenských aktivit se seniory nebo navštívil nově zřízenou keramickou dílnu. „Každý člověk si zaslouží důstojné stáří. Obdivuji práci zaměstnanců sociálních zařízení, kteří dělají vše pro to, aby se klienti cítili co nejlépe,“ konstatoval Hamáček.

Závěr výjezdu Jana Hamáčka patřil prohlídce Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně. „Jsem rád, že Středočeský kraj disponuje moderním vybavením," podotkl po prohlídce krajského střediska záchranné služby středočeský poslanec za ČSSD Jan Hamáček. "Špičková technika, pokud je k dispozici, zachraňuje lidské životy, " zdůraznil.

Další články

Stážisté ve Sněmovně (21. 6. 2017)

"Program stáží se za mého předsednictví v Poslanecké sněmovně změnil od základů. Místo externí firmy ho má pod svými křídly Parlamentní institut. Je to jedna z věcí, která se povedla," řekl Jan Hamáček. Stážistům, kteří v minulých měsících působili u jednotlivých poslanců, předal osvědčení.

Rozhovor pro MF Dnes

Jan Hamáček mluví v rozhovoru pro MF Dnes o své kandidatuře na předsedu ČSSD, o nových tématech ČSSD i o jejím případném vládním učinkování. Nevyhne se ani prezidentské volbě.

Dvacet minut Radiožurnálu

V pátek 18. srpna byl Jan Hamáček hostem Jana Moláčka v pořadu Dvacet minut s Radiožurnálem. Mluvilo se o kauze Čapí hnízdo, a tom, co se bude dít dál ve Sněmovně. Můžete si poslechnout zde.