Jste zde

Před setkáním se seniory předseda Sněmovny zkusil vyfoukat křišťálovou vázičku

Jan Hamáček dnes navštívil hned několik míst na Kladensku a Berounsku. Setkal se se seniory, prohlédl si zbrojnici dobrovolných hasičů i středisko záchranné služby. Ve sklárně si ale také vyzkoušel, jak náročné je vyfoukat křišťálový výrobek.

Návštěva sklárny Rückl Crystal v Nižboru byla první jeho dnešní zastávkou. Po prohlídce podniku a krátkém povídání se zaměstnanci jednotlivých úseků si také vyzkoušel na vlastní kůži, jak těžká práce sklářů je. „Byl to skvělý zážitek. Foukání skla opravdu vyžaduje silné plíce,“ řekl Jan Hamáček. „Výrobky z Nižboru obdarováváme i některé zahraniční návštěvy  ve Sněmovně, a musím říct, že sklízejí obdiv,“ doplnil šéf Sněmovny.

Z nižborské sklárny se přesunul do hasičské zbrojnice SDH ve Žloukovicích, kde se setkal se zdejšími hasiči. „I když nemají nejnovější techniku, před jejich nasazením smekám. Místní hasičské sbory jsou cenné zejména znalostmi místa a terénu. Žloukovičtí zasahovali letos už šestnáctkrát,“ poznamenal předseda Sněmovny.

Poté jej čekala návštěva Domova pro seniory v Unhošti. Ten si nejen prohlédl, ale také se zapojil do společenských aktivit se seniory nebo navštívil nově zřízenou keramickou dílnu. „Každý člověk si zaslouží důstojné stáří. Obdivuji práci zaměstnanců sociálních zařízení, kteří dělají vše pro to, aby se klienti cítili co nejlépe,“ konstatoval Hamáček.

Závěr výjezdu Jana Hamáčka patřil prohlídce Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně. „Jsem rád, že Středočeský kraj disponuje moderním vybavením," podotkl po prohlídce krajského střediska záchranné služby středočeský poslanec za ČSSD Jan Hamáček. "Špičková technika, pokud je k dispozici, zachraňuje lidské životy, " zdůraznil.

Další články

Na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE

Jan Hamáček dnes vystoupil na zahájení zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE. Připomněl mimo jiné, že RE byla jednou z vůbec prvních evropských institucí, do kterých jsme byli přijati po roce 1989. Česká republika nyní podruhé v historii předsedá Výboru ministrů Rady Evropy.

Pochod za vyšší mzdy

ČSSD uspořádala v neděli 15. října pochod Prahou, jímž upozorňuje na nízké mzdy v České republice a zvyšuje tlak na jejich růst. Městem prošlo několik set lidí, kteří nesli transparenty a skandovali heslo sociální demokracie: konec levné práce.

V Pressklubu na Frekvenci 1

Jan Hamáček byl hostem Xavera Veselého v pořadu Pressklub na Frekvenci 1. Během rozhovoru došla řeč na téměř všechna témata, která teď rezonují ve společnosti i okolo ČSSD. Záznam najdete zde.