Jste zde

Před setkáním se seniory předseda Sněmovny zkusil vyfoukat křišťálovou vázičku

Jan Hamáček dnes navštívil hned několik míst na Kladensku a Berounsku. Setkal se se seniory, prohlédl si zbrojnici dobrovolných hasičů i středisko záchranné služby. Ve sklárně si ale také vyzkoušel, jak náročné je vyfoukat křišťálový výrobek.

Návštěva sklárny Rückl Crystal v Nižboru byla první jeho dnešní zastávkou. Po prohlídce podniku a krátkém povídání se zaměstnanci jednotlivých úseků si také vyzkoušel na vlastní kůži, jak těžká práce sklářů je. „Byl to skvělý zážitek. Foukání skla opravdu vyžaduje silné plíce,“ řekl Jan Hamáček. „Výrobky z Nižboru obdarováváme i některé zahraniční návštěvy  ve Sněmovně, a musím říct, že sklízejí obdiv,“ doplnil šéf Sněmovny.

Z nižborské sklárny se přesunul do hasičské zbrojnice SDH ve Žloukovicích, kde se setkal se zdejšími hasiči. „I když nemají nejnovější techniku, před jejich nasazením smekám. Místní hasičské sbory jsou cenné zejména znalostmi místa a terénu. Žloukovičtí zasahovali letos už šestnáctkrát,“ poznamenal předseda Sněmovny.

Poté jej čekala návštěva Domova pro seniory v Unhošti. Ten si nejen prohlédl, ale také se zapojil do společenských aktivit se seniory nebo navštívil nově zřízenou keramickou dílnu. „Každý člověk si zaslouží důstojné stáří. Obdivuji práci zaměstnanců sociálních zařízení, kteří dělají vše pro to, aby se klienti cítili co nejlépe,“ konstatoval Hamáček.

Závěr výjezdu Jana Hamáčka patřil prohlídce Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně. „Jsem rád, že Středočeský kraj disponuje moderním vybavením," podotkl po prohlídce krajského střediska záchranné služby středočeský poslanec za ČSSD Jan Hamáček. "Špičková technika, pokud je k dispozici, zachraňuje lidské životy, " zdůraznil.

Další články

Na návštěvě Vojenské police ve Staré Boleslavi (12. 6. 2017)

Při návštěvě posádky ve Staré Boleslavi si Jan Hamáček vyzkoušel, jaké to je být v "čelistech" naší Vojenské policie. "Měl jsem pořádný respekt. Ještě, že jsem měl ochranný oblek," řekl Jan Hamáček.

Hostem Otázek Václava Moravce byl i Jan Hamáček

"Je to mlha a vyjednávací taktika," uvedl Jan Hamáček v pořadu České televize Otázky václava Moravce na adresu slov z dílny ANO o předčasných volbách. Poukázal také na to, že vláda by měla zamězit úniku daní do zahraničí a smysluplně využít tyto příjmy. Na pořad se podívejte zde.

Jak lépe modernizovat naši armádu?

Vojáci jsou nuceni používat techniku, která byla vyrobena dřív, než se narodili. Ministr obrany Stropnický to nezměnil. Přečtěte si o tom v mém blogu.