Jste zde

Jan Hamáček předal ocenění hasičům a fandil fotbalistům

Hned několik míst Středočeského kraje navštívil v sobotu 16. září předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Oslavil výročí spojení dvou obcí, ocenil hasiče, sledoval historická letadla v akci a také fandil fotbalistům.

Sedlec-Prčice

První zastávkou Jana Hamáčka, kterého doprovázela Kateřina Valachová bylo město Sedlec-Prčice, kde se zúčastnili oslav 140. výročí založení SDH Sedlec a 60. výročí spojení obce. „Obvykle se účastním oslav získání samostatnosti či nezávislosti, ale zde si slavnostně připomínají spojení obcí. A zjevně to mělo smysl, město funguje velmi dobře,“ uvedl Jan Hamáček.

Shlédnout oslavy však nebyl jediný účel návštěvy. „Využil jsem té příležitosti a ocenil jsem medailí předsedy Poslanecké sněmovny Bohumila Janů, čestného starost SDH Sedlec. Je hybnou silou a takovou ikonou sedleckoprčického hasičstva,“ uvedl Hamáček. Pamětní medaili obdržela i starostka Sedlece-Prčic Miroslava Jeřábková.

Jan Hamáček, který je lídr středočeské kandidátky do Sněmovny, si společně s Kateřinou Valachovou, dvojkou této kandidátky, si prohlédli vystavenou hasičskou techniku, ale také zafandili při soutěži pro děti.

Den s historickými letadly

Předseda Sněmovny využil pozvání na Den s historickými letadly na Letišti Benešov. Ten byl ohrožený nepříznivým počasím, ale nakonec plánované ukázky proběhly. Pro Jana Hamáčka nebyla návštěva letiště jen zdvořilostní. „Už jako malý kluk jsem stavěl modely letadel, především vojenských. Snil jsem o tom, že budu stíhací pilot. Moc nechybělo, abych se vydal na vojenskou vysokou školu. Bohužel mi to nedovolil můj zdravotní stav, konkrétně problémy se zrakem,“ prozradil.

Slavnosti levého a pravého břehu

Další plánovanou zastávkou byly již sedmé Slavnosti levého a pravého břehu v Klecanech. Zde předseda Sněmovny z podia pozdravil účastníky oslav společně se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Jermanovou, ale také třeba se starostou Zdib Janem Tvrdým. Poté využil možnosti projet se po Vltavě na člunu zdibské obecní policie.

110. let FK Unhošť 

Závěr dne Jana Hamáčka patřil fotbalovému zápasu TJ Unhošť – SK Rakovník. „Dnešní den jsem zakončil na zápase TJ Unhošť s Rakovnickým "béčkem". Domácí zaslouženě vyhráli 2:1 a podepsali tak oslavu 110. výročí založení místního fotbalového klubu. Při oslavě v kabině mi pak unhošťští věnovali šálu. To mě opravdu potěšilo,“ uvedl Jan Hamáček.

On ale také nepřijel s prázdnou. Předal Pamětní medaili a Pamětní list k výročí 110. let FK Unhošť Martinu Šimáčkovi za dlouholetou práci pro klub. „A zejména za to, jak pracuje s mládeží,“ dodal předseda Poslanecké Sněmovny Jan Hamáček.

Další články

Situací ve Škoda Auto se musí zabývat vláda. Pro udržení výroby musíme udělat maximum

Předseda poslanecké sněmovny, mladoboleslavský poslanec ČSSD Jan Hamáček, se dopoledne 9. října sešel s šéfem odborů KOVO MB při Škoda Auto Jaroslavem Povšíkem.

Evropské armádě říkejme pragmatické ano!

Ve stínu evropské návštěvy Donalda Trumpa, jeho tlaku na NATO a dokola opakované mantry výdajů na obranu ve výši 2% HDP, zaniklo vítězství jiného nového prezidenta. Emmanuel Macron a jeho silná víra v Evropskou unii by neměla ujít našemu zájmu. Vrací totiž na stůl téma společné evropské obrany. V dnešním nevyzpytatelném světě musí být Evropa schopna vzít odpovědnost za svoji bezpečnost více do vlastních rukou. 

Radek Vondráček stanovil Jana Hamáčka prvním místopředsedou PS PČR

Nově zvolený šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček stanoví statutárním místopředsedou svého předchůdce – Jana Hamáčka z ČSSD. Podle svých slov si jej vybral na základě odbornosti a zkušeností. Informovala o tom Česká televize zde.